Pokud jde o životní prostředí, v 90. letech u nás nebylo zajímavější téma než Temelín. Některé české zelené "nevládky" za boj proti zájmům své vlastní země dostávaly peníze od rakouské vlády, jiné opakovaně lhaly a překrucovaly fakta, další pořádaly násilné akce… Na boji proti jihočeské jaderné elektrárně se ohýbaly a lámaly charaktery a jasně se ukazovalo, kdo je kdo.
Čím byl před čtvrtstoletím Temelín, tím se dnes stala tepelná elekrárna Chvaletice. Důvod není příliš jasný - až do září 2013 se o ni ekologové prakticky nezajímali. Od státního ČEZu pak ale Chvaletice koupila akciová společnost Severní energetická, spoluvlastněná Janem Dienstlem a Pavlem Tykačem. Oba "uhlobaroni" v očích zelených aktivistů zosobňují vtělené ďábly, protože se ve svém severočeském dole ČSA snažili prolomit limity těžby hnědého uhlí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



