Ve chvíli, kdy se elektronická evidence tržeb dostala do finále a vrcholilo účtenkové šílenství, šel premiér Bohuslav Sobotka vyjednávat o platech do nizozemského obchodního řetězce Ahold. Koho to teď vůbec zajímá, kroutila hlavou část populace s tím, že teď a tady je přece EET a ne platy pokladních.
Jenže mzdy jsou tématem, které zajímá naprosto všechny a jehož důležitost exponenciálně poroste s blížícím se termínem voleb. Protože to, že jsou v Česku nízké platy, není zrovna novinka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




