Přistál jsem v Káthmándú, v hlavním městě Nepálu. Ještě několik dní zde budu čekat, než šerpové vyřídí permity, a pak vyrazíme do hor, kde konečně zanikne i signál mobilního připojení.

Potom, odpojen od sociálních sítí, od všech svých přátel i od těch, kdo mě sledují, budu konečně po roce opět mít možnost potkat se sám se sebou.

Je nesporné, že sociální sítě vnesly do moderního vědomí obrovské změny, které si ještě neuvědomujeme.

Ze dvou fikcí budoucnosti  jednak té orwellovské, kde naše činy kontroluje Velký bratr, a potom té huxleyovské, kde si vlastní konformitu kontrolujeme všichni sobě navzájem, se naplňuje ta druhá. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se