Český rozhlas spustil a intenzivně promuje anketu o “nejlepší hlášky z Cimrmana”. Před pár dny to kdosi z mých známých sdílel na Facebooku s jízlivou poznámkou “snad mě Svěrák za sdílení nezažaluje”.

Pro neznalé: naráží tím na mediálně známé i neznámé případy, kdy Zdeněk Svěrák coby spoluautor cimrmanovských her, písničkových textů a mnoha filmových scénářů reagoval na použití zlidovělých výroků, konkrétně “upeč třeba chleba, postav třeba zeď” (z písně Dělání, pohádka Princové jsou na draka) nebo “Metelesku blesku” (z filmu Marečku, podejte mi pero), někým jiným poměrně ostře, totiž žalobou či předžalobní výzvou. Sice reagoval na použití v reklamě, ale zůstal v povědomí jako člověk, který se soudí o vlastní “hlášky”. K tomu přispělo i jeho vystoupení pro OSA…

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.