Český rozhlas spustil a intenzivně promuje anketu o “nejlepší hlášky z Cimrmana”. Před pár dny to kdosi z mých známých sdílel na Facebooku s jízlivou poznámkou “snad mě Svěrák za sdílení nezažaluje”.

Pro neznalé: naráží tím na mediálně známé i neznámé případy, kdy Zdeněk Svěrák coby spoluautor cimrmanovských her, písničkových textů a mnoha filmových scénářů reagoval na použití zlidovělých výroků, konkrétně “upeč třeba chleba, postav třeba zeď” (z písně Dělání, pohádka Princové jsou na draka) nebo “Metelesku blesku” (z filmu Marečku, podejte mi pero), někým jiným poměrně ostře, totiž žalobou či předžalobní výzvou. Sice reagoval na použití v reklamě, ale zůstal v povědomí jako člověk, který se soudí o vlastní “hlášky”. K tomu přispělo i jeho vystoupení pro OSA…

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se