Diskuse ohledně (ne)účasti Ruska na OH v Riu měla několik aspektů a ještě bude mít řadu dozvuků.

Jedním z nejdůležitějších je bezesporu aspekt politický, ovšem nikoliv v tom rozměru, jak se ho chopila Moskva. Kreml i ruská média (až na výjimky) tvrdí, že rozhodnutí MOV, respektive jednotlivých sportovních federací, jsou motivována politicky a jedná se jen o další z řady důkazů o západní protiruské hysterii. Západ se nebojí jen ruské vojenské moci, ale už i ruských sportovců. V důsledku utrpí nejen jednotliví čistí sportovci, ale také mezinárodní olympijské hnutí jako celek, olympiáda, stejně jako v roce 1980 nebo 1984, nebude tím, čím být má. A čím vlastně olympiáda má být?

OH takzvané moderní éry již zažily bezpočet dopingových i korupčních skandálů, bojkoty i masivní teroristický útok. Z nevýdělečné akce, kde směli původně soutěžit jen ryzí amatéři, se proměnily ve vysoce komercializovanou akci, jejíž konání je spojováno s dosažením finančního i PR profitu pro pořádající město, respektive zemi. Mělo se jednat o setkání sportovců ze států celého světa, kteří budou za rovných podmínek zápolit ve sportovních disciplínách, přičemž musí dodržovat příslušná pravidla.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.