Lidskoprávními stavebními kameny demokratické společnosti jsou ideje, že v každém jednotlivém člověku bychom měli vidět humanitu, měli bychom respektovat a oceňovat jeho odlišnosti a zacházet s jinými lidmi s takovým respektem, jaký sami očekáváme od nich. Tyto hodnoty jsou nyní terčem intenzivnch útoků, takového, k jakým nedocházelo po mnoho desetiletí.

V Evropě - i když se Rakousko možná právě během svých prezidentských voleb na poslední chvíli vyhnulo nebezpečí - dnes hovoří vedoucí politikové jako maďarský premiér Viktor Orbán či šéf polské strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński otevřeně o budování "neliberální" demokracie - tedy demokracie bez základní kontroly výkonné moci a bez ochrany pro lidská práva. V mnoha zemích v dnešní Evropě teď ultrapravicové a dokonce i mainstreamové strany vyvolávají strach a šíří nesnášenlivost, xenofobii a nativismus.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.