Vedení televize Prima nařídilo redaktorům, aby uprchlíky zobrazovali výhradně jako riziko, hrozbu, předzvěst apokalypsy. Došlo k totální negaci pravidel žurnalistiky. Zpravodajství, které má být podkladem pro vytváření názoru, se stalo pouhou ilustrací předem připraveného obrazu světa, jak zjistil HlídacíPes.org.

Tak jako Prima se zpravidla chovají média v autoritářských a totalitních režimech. Lidé nad čtyřicet si to asi docela dobře pamatují ze "zpravodajství" komunistické Československé televize, v němž bylo vždy předem na základě ideologického klíče jasné, kdo je hodný a kdo lump.

V případě TV Prima samozřejmě nešlo o tlak státních orgánů, ale nařízení managementu. Což ovšem neznamená, že je to menší problém. V právním státě nikdo nemůže říci: Budete zpravodajství dělat tak, jak chci, a pokud se to někomu nelíbí, může jít jinam. Televizní zpravodajství není pekárna, kde si majitel rozhoduje o velikosti, barvě a chuti housek. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.