To se zase stalo věcí v posledních dnech, to vám řeknu. Ministryně Šlechtová perlí z jedné strany, z druhé policajti, ze třetí Babiš, no a ten Zeman tuhle...

Ale naprosto největší magořinec je loterijní zákon s cenzurním přídavkem. Je to naprostý nesmysl a pitomost, jak si tu hned řekneme, a ukazuje to na systémový humus, který si zaslouží demaskovat a rozbít.

Proč je zakazování webových stránek nesmysl a pitomost? Pojďme krok za krokem. Zaprvé - ukládá poskytovatelům internetového připojení povinnost aktivně hlídat, kam se připojujete, a zabránit vám připojit se k webu, který je na černé listině. Tu udržuje nikoliv soud, ale úředník z ministerstva financí. Už tohle samo o sobě popírá některé právní zásady - bez soudu, úřednickým rozhodnutím, zakázat komukoliv přístup někam na internet... Za další: poskytovatelé internetu se zavázali dodržovat princip síťové neutrality, tedy že se ke všem datům přistupuje stejně, bez ohledu na to, odkud jsou a kam tečou, což mimo jiné znamená, že žádný obsah nesmí být zvýhodňován, znevýhodňován nebo blokován.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.