Říká se tomu "sociální sítě chudých" - jsou to diskuse pod články na zpravodajských serverech. Těžko říct, proč a o co by měli autoři těch často velmi nenávistných poznámek být chudší než uživatelé Facebooku, který je zadarmo. Ledaže snad by byli chudí duchem.

Tyto diskuse nemá příliš cenu zkoumat v případě, že se jedná o politický článek - komentářů jsou tam stovky a velmi nevybíravé, ale někdy se poštěstí narazit i na něco téměř poetického. Včera jsem objevil článek o ztroskotané lodi. Na pobřeží Libérie, na místě vzdáleném 80 kilometrů od hlavního města Monrovie, moře vyplavilo ropný tanker. Zčásti byl poškozen požárem a na palubě zůstal jen jeden ze dvou záchranných člunů - klasický příběh lodi bez posádky bloudící oceánem, který v dětství fascinoval každého z nás.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se