Prý jsem v minulém sloupku šlápl na nebezpečný led přijetí Zemanova diskurzu, který jako že dělí lidi na “poctivé pracující” a “pražskou kavárnu”, protože jsem pracoval s označením “kavárna”. Prý špatné, i když to bylo v uvozovkách. A navíc jsem jaksi nenabídl žádné řešení! Tak tentokrát rovnou dám na začátek varování, že budu používat další dehonestující slova, a to už si ani netroufám odhadnout, čí diskurz teď podpořím…

Sluníčkář či sluníčkářka je opravdu hanlivé slovo, ještě před pár lety vyhrazené pro éterické zhulené bytosti, plné všeobjímající lásky ke každému a ke všemu, od ranního vstávání počínaje po státní úředníky konče. Pak čas oponou trhl (není použití tohoto výrazu podporou nějakého socialistického diskurzu?) a najednou se slovo “sluníčkář” stalo označením pro “lidi, co sem tahají muslimy a uprchlíky”, tedy v očích “devadesáti procent národa” (jak se rádi označují) pro všechny ostatní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.