Právě skončené hokejové hry, během kterých Kometa Brno dvakrát posunula divácký rekord České Extraligy na 18.500 a následně na 21.500 fanoušků při utkáních s Plzní a pražskou Spartou, byly fantastickým úspěchem po všech stránkách.

Místo, kde po konci druhé světové války vyrostl legendární zimní stadion, na kterém Brno slavilo jedenáct titulů, po dlouhé době opět ožilo. Po pěti letech tak bylo možné v naší zemi opět vidět zápas extraligy pod širým nebem. České obdoby amerického Winter Classic si všimli i zámořští novináři. Po právu kvitovali brněnské architektonické uspořádání, kde tribuny byly strmě nahoru a diváci bezprostředně u kluziště, nikoli padesát metrů vzdušnou čarou daleko jako tomu bylo v Bostonu.

Proti Plzni hrála Kometa za světla ve velkém mrazu, ale výhra 5-2 velmi hřála. Vědělo se, že na večerní zápas se Spartou přijde ještě více lidí. Předem známé překvapení v podobě předskokanů hokeje, kapely Kabát, diváky rozehřálo. Pravé překvapení v podobě laserové show a modelu nového stadionu, který by měl během několika let vyrůst právě v těchto místech za Lužánkami pak navodilo skvělou atmosféru celému utkání. Kometa nebyla lepší, ale vedla 2-1. Sparta zaslouženě po skvělém výkonu ve třetí třetině zápas otočila na konečných 4-2. Výhra nad oběma rivaly v daném prostředí by byla pohádková. Kdo byl na obou zápasech, musí být spokojen i přes zimu od noh a zamrzající trubky s pivem. Sport, stejně jako život, nejsou samé výhry.

Fanoušci byli skvělí. Tribuna s kotlem křičela „Kometa“ a dobrých patnáct tisíc fandů na zbylých tribunách do večerní tmy pokřikem odpovídalo „Brno“. Z toho musela naskakovat husí kůže pamětníkům za okny okolní zástavby i daleko za ní.

Počáteční rozpaky fanoušků nad cenou vstupenky 990Kč se většinou rozplynuly již při pohledu na stavbu, kdy 750 plně naložených tater muselo odvést suť, aby na místě mohl vyrůst provizorní stadion ze 600 tun lešení. Ne všechny vstupenky však šly do prodeje. Zhruba třetina jich šla dle slov majitele Komety Libora Zábranského partnerům zdarma. Akce sotva pokryla své náklady. Její význam na daném místě, příslib budoucnosti, potěcha a nadšení fanoušků jsou neocenitelné.

Nejen Kometa hokejem, ale s ní i celé Brno skvěle našláplo do roku 2016. Respektovaný server Numbeo.com zařadil začátkem roku město na 46. příčku kvality života, nejvýše z českých měst. The New York Times krátce nato zařadily Brno mezi 52 navštívení hodných měst v roce 2016. Michal Horáček často říká, že žijeme v nádherné době. V Brně tomu tak skutečně je.

 

Autor je člen investičního výboru a poradce předsedy představenstva investiční skupiny DRFG

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist