Kladu si otázku, proč jsou mnozí Češi tak strašně znepokojeni současnou imigrační vlnou, a proč tak snadno podléhají politické agitaci kladoucí rovnítko mezi imigraci a vážné společenské ohrožení. Z průzkumů Eurobarometru totiž vyplývá, že obavy Čechů – kteří však s imigranty mají pouze zprostředkovanou mediální zkušenost –, jsou v průměru větší než například obavy Francouzů nebo Španělů, kteří mají trvalejší i bezprostřednější zkušenosti, včetně těch tragických. Aby mi bylo rozuměno, nejde mi o hodnocení, ale o porozumění.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se