Odpovídal jsem nedávno v anketě, zda by se děti měly učit programovat už od první třídy. Řekl jsem, že ne. Že čím později se dítě dozví o světě "za obrazovkou", tím pro něj lépe.

Jako základní součásti svého dětství pamatuji si dřevěný meč, který mi vyrobil můj dědeček, loďky z kůry vyřezané mým otcem, chaloupky z klacíků a mechu, které mě naučila stavět máma, a pomlázku z proutí, kterou mě učila uplést babička. Ona tedy uměla uplést pomlázku až z devíti proutků, já to nikdy nedotáhl na víc než tři, přece jenom meč byl zajímavější.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se