USA se dle slov prezidenta Obamy snaží „oslabit a nakonec zničit“ tzv. Islámský stát (IS). Celá věc by měla jít o to snáze, že Turci už před řadou týdnů prohlásili, že na severu Sýrie zřídí zónu, kde nebude IS přítomen. Krom toho jordánské letectvo v reakci na upálení svého zajatého pilota před časem údajně zničilo 20 % bojové síly IS a je odhodláno „vymazat IS z povrchu země“. Teď se k bombardovací kampani přidalo i Rusko a hodlá v tom podle předsedy zahraničního výboru dolní komory ruského parlamentu Alexeje Puškova pokračovat přinejmenším několik měsíců a své nálety dále přitvrdit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se