Vladimír Putin se po deseti letech vypravil do New Yorku na zasedání Valného shromáždění OSN. Dle ruského tisku se v USA mělo jednat o událost roku, neboť si běžní Američané Putina váží, obdivují ho a neustále o něm mluví. Rovněž se mělo jednat o velký Putinův mezinárodně-politický úspěch, respektive další z řady nepřetržitých úspěchů, neboť si s Obamou hodlal důrazně promluvit o Sýrii.

Ve skutečnosti drtivá většina Američanů netuší, že nějaký Putin existuje, a dost možná netuší ani to, že existuje Rusko nebo Evropa. Ne že by jim to bylo ke cti, ale způsob, kterým ruská média o Putinově návštěvě OSN referovala, nanejvýš výmluvně ilustruje, jaký mindrák ruský vládce, stejně jako jeho sovětští předchůdci, z USA má. Putin z tribuny Valného shromáždění promluvil a, stejně jako jakýkoliv jiný řečník, přednesl svůj pohled na události, které považuje za podstatné. Nikdo, kdo jeho, respektive ruská, vyjádření k oněm tématům zná, nemohl být překvapen, protože Putin, byť jazykem o něco méně agresivním, než kterým se běžně prezentuje doma, jen zopakoval již mnohokrát řečené.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se