Napadlo mě to při čtení nějakého rozhovoru s hackerem z let devadesátých. Zaznělo tam: "Jestli je pravda, že informace mají největší cenu, potom vlastně tím, že o tobě nebude tolik informací k dispozici, tak bys měl být pseudosvobodnější. Je otázkou jestli doopravdy."

Spojilo se mi to s tím, co čítám v diskusích na IT webech... Jestli se trošku orientujete, tak víte: "Na web chodím jen přes Tor, vypínám všechny cookies, všechny pluginy, nepoužívám maily, platím jen cryptocoinem, protože všechno sledujou tajné služby, NSA, Microsoft a Google, a já si své soukromí střežím..."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se