V posledních dnech se v rámci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí intenzivně zapojujeme do diskuse k aktuální situaci kolem Pražských stavebních předpisů, v tomto kontextu se však zamýšlíme i obecně nad tématem svobody a ekonomické moci, urbanismu a regulace.
S odstupem více než dvaceti let se již můžeme podívat zpět a zhodnotit. Je zcela pochopitelné, že se naše hlavní město rozrostlo do šíře, zabralo zeleň, pohltilo krajinu. Někdy citlivě, jindy méně a jsou i smutné příklady izolovaných satelitů, kde se to prostě nepovedlo. Období, kdy lidé nemohli svobodně rozhodovat o svém bytí, trvalo bohužel příliš dlouho. Více nežli jedna generace obyvatel města nežila dle svých představ.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








