V posledních dnech se v rámci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí intenzivně zapojujeme do diskuse k aktuální situaci kolem Pražských stavebních předpisů, v tomto kontextu se však zamýšlíme i obecně nad tématem svobody a ekonomické moci, urbanismu a regulace.

S odstupem více než dvaceti let se již můžeme podívat zpět a zhodnotit. Je zcela pochopitelné, že se naše hlavní město rozrostlo do šíře, zabralo zeleň, pohltilo krajinu. Někdy citlivě, jindy méně a jsou i smutné příklady izolovaných satelitů, kde se to prostě nepovedlo. Období, kdy lidé nemohli svobodně rozhodovat o svém bytí, trvalo bohužel příliš dlouho. Více nežli jedna generace obyvatel města nežila dle svých představ.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se