Po jednání Evropské rady koncem minulého týdne se doslova roztrhl pytel s politickými recenzemi na úspěch či neúspěch české vlády při hájení naší pozice. Vzhledem k tomu, kolik omylů či vědomých dezinterpretací se objevilo v ostrých soudech ohledně závěrů summitu k migraci, dovolím si ty nejkřiklavější uvést na pravou míru.

Co se v Bruselu skutečně dohodlo? Představitelé členských států se shodli na tom, že migrační tlak vyžaduje komplexní reakci. Jejími třemi pilíři bude lepší ochrana hranic EU a důraznější návratová politika (tedy abychom omezili příliv nelegálních imigrantů a rychle vraceli ty, kteří nemají nárok na azyl), užší spolupráce se zeměmi původu (tedy abychom snížili počty těch, kteří zadlužují celé široké rodiny a u pašeráků si kupují sen o lepším životě v Evropě) a posílení solidárních opatření, jež pomohou jak lidem v nebezpečí, tak členským státům, které jsou pod největším migračním tlakem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Česko je v čele Evropy a Hospodářské noviny jsou v Bruselu. Pokud chcete být u toho nejdůležitějšího, co se každý týden děje, a dočíst se i věci ze zákulisních jednání, odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy.