Ústavní soud se postavil na stranu zdravého rozumu a přijatelně restriktivního výkladu Ústavy. Beztrestnost poslanců se týká jen jejich politických projevů vůči ostatním zákonodárcům. Je v tuto chvíli jedno, že se tento nález vydává v kauze někdejšího poslance Otta Chaloupky, který když už mu to moc nešlo v politice, zkoušel alespoň štěstí se svými výroky o Romech na Facebooku a oháněl se při tom poslaneckou imunitou.

Podstatnější je nález pro dosud nerozřešený případ, souhrnně nazývaný kauza Nagyová. Vždyť také už tolik kritizovaný vrchní žalobce Ivo Ištvan s uspokojením prohlásil: „Nález Ústavního soudu dokládá, že jsme měli pravdu.“ Tak pomalu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se