Ústavní soud se postavil na stranu zdravého rozumu a přijatelně restriktivního výkladu Ústavy. Beztrestnost poslanců se týká jen jejich politických projevů vůči ostatním zákonodárcům. Je v tuto chvíli jedno, že se tento nález vydává v kauze někdejšího poslance Otta Chaloupky, který když už mu to moc nešlo v politice, zkoušel alespoň štěstí se svými výroky o Romech na Facebooku a oháněl se při tom poslaneckou imunitou.
Podstatnější je nález pro dosud nerozřešený případ, souhrnně nazývaný kauza Nagyová. Vždyť také už tolik kritizovaný vrchní žalobce Ivo Ištvan s uspokojením prohlásil: „Nález Ústavního soudu dokládá, že jsme měli pravdu.“ Tak pomalu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









