Minulý týden rozeslalo Ministerstvo financí věcný záměr zákona o nominacích do dozorčích rad státem ovládaných podniků. Zní to supernudně, ale ve hře je správa skoro 600 miliard obratu ročně. Je to kritické místo české politiky.  BIS opakovaně varuje, že jde o černou díru veřejných prostředků, kde často management podniku ovládá politiky, než aby tomu bylo naopak. I sami politici (naposledy Karel Schwarzenberg o ČEZu) upozornili, že firmy ovládané státem nepřímo sponzorovaly aktivity politiků a kupovaly si tak vliv.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se