Ministerstvo práce a sociálních věcí představilo koncepci sociálního bydlení, na jejímž základě by měl vzniknout zákon, který by zajistil dostupné a důstojné bydlení i pro lidi s nižšími příjmy. Těch by mohlo být podle odhadu resortu až půl milionu.

Připomeňme, že nejde o první pokus o řešení situace lidí, jimž jejich příjem nezaručuje to, čemu se dá rozumět důstojné bydlení. V srpnu 2009 vláda schválila podmínky pro poskytování podpory na výstavbu sociálních bytů, což mělo zajistit dostatečnou nabídku nájemních bytů za rozumnou cenu. Peníze na výstavbu měly jít ze Státního fondu rozvoje bydlení a podle tehdejších odhadů Ministerstva pro místní rozvoj mělo jít v ideálním případě o deset tisíc nově postavených bytů s podporou státu. Bytů, určených pro sociálně slabé. Bylo to v době, kdy šlo na dávky spojené s bydlením zhruba dvě miliardy korun ročně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.