Proč to udělal? Co to do „Bibiho“ neboli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vjelo, že přijal pozvání republikánských kongresmanů, přišel do Kongresu a bez vědomí Bílého domu napadl politiku prezidenta Baracka Obamy vůči Íránu?

Netanjahu tvrdí, že z jeho strany šlo o „osudovou, ba přímo historickou“ misi s cílem vyjádřit obavy o osud Izraele a všech Židů. O jeho obavách jsme však věděli už dříve – stejně jako o tom, že mnozí Židé v USA i jinde nemají pocit, že Netanjahu mluví i za ně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se