Kdybych četl jen noviny nebo poslouchal zprávy, měl bych z vlády dobrý pocit. Lidé věří v budoucnost, utrácejí, ekonomika roste, vytratila se protikorupční témata, jako kdyby se přestalo krást. Krade se dále, ač mnohem opatrněji, neboť zákony zůstaly stejné, a to i přes sliby této koalice. Ano, jde zejména o zákony Rekonstrukce státu, ke kterým se před volbami koaliční strany zavázaly.

Jako podporovatel této aktivity sám oznámkuji přístup lídrů koaličních stran, jak se staví ke svým předvolebním slibům - zda upřímně, jaké mají vědomosti a jak aktivně zákony prosazují.

SPECIÁL: Osobnosti hodnotí rok vlády

Začnu u pana Babiše. Je fér říci, že jsem jeho podporovatel. Věřím mu, že nepřišel krást. Jak mu to jde? Těžkopádně - sbírá zkušenosti i kvalitní lidi. Principy Rekonstrukce státu si vzal jako svůj program. V té době vlastně ani žádný jiný neměl, neboť v byznysu vám stačí jen základní strategie. Aktivně bohužel začal prosazovat Rekonstrukci státu až po komunálních volbách. Známky: upřímnost 1, vědomosti 3, píle nyní 1, dříve 2.

Pan Bělobrádek svou stranu nezrodil, bohužel jen resuscitoval, a to s mnoha špatnými vlastnostmi, které měla dříve. Neodclonil vliv starých straníků, jako je pan Jan Kasal, který aktivně brojil proti principům Rekonstrukce. I pan Bělobrádek je osobně značně pasivní. Známky: upřímnost 3, vědomosti 1, píle 3.

Pan Sobotka sice částečně odclonil vliv nejnegativnějšího muže strany Michala Haška, ale nikoliv desítky lobbistických vlivů, které prostupují stranu a které se probouzejí nejen na sjezdech strany, ale kdykoliv, když je něco potřeba zajistit nebo zaříznout. Pan Sobotka se chová vůči Rekonstrukci jako slizký had. Tváří se, že ano, ale nakonec jeho lidé dělají vše, aby ne. Známky: upřímnost 4, vědomosti 1, píle 3.

Tato vláda není špatná, jen se stále nevymanila z vlivu skupin, které si principy Rekonstrukce, to jest zejména vyšší formu transparence, nepřejí.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.