1. Co je podle vás událostí uplynulého roku v české ekonomice? Je to v případě Česka skutečnost, že ekonomika se po dlouhých letech propadů a stagnace konečně probrala k relativně slušnému růstu? A je možné lepší růstová čísla už spojovat s touto koaliční vládou? Vláda sice už nestraší lidi Řeckem, ale nakonec stále vládne s rozpočtem, který předpřipravil ještě Miroslav Kalousek a dokončil Jiří Rusnok. Do jaké míry lze obnovu růstu spojovat s řízeným oslabením koruny ze strany ČNB? A do jaké míry si jede ekonomika sama - po dlouhých letech útlumu konjunktura přijít nakonec musela?
 
2. Co je podle vás hlavní událostí v evropské ekonomice? Je to skutečnost, že ECB konečně nabírá dech k nestandardním opatřením, tedy především ke kvantitativnímu uvolnění? Vše vypadá, že hranice bude ale rozostřenější a tekutější než by si přáli příznivci jasných plánů. Je to Junckerův investiční plán? Nebo snad francouzská a italská reformní bezzubost?
 
3. Co je hlavní zprávou na globální úrovni? Razance amerického oživení? Nezdar japonské abenomics? Zpomalení v Číně? Pokles cen ropy? Ústup globalizační vlny? Mají fenomény jako ruská agrese na Ukrajinu či řádění Islámského státu vůbec signifikantní vliv na globální ekonomiku?

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist