Na každou složitou otázku v politice existuje nejméně jedna jednoduchá a zcela nesprávná odpověď, kterou dříve či později velmi pravděpodobně nabídne Andrej Babiš.

A protože otázka platů politiků je právě taková, a navíc ji každý dokáže s pohledem na svou vlastní výplatní pásku dostatečně kvalifikovaně zhodnotit, nemohl si vicepremiér a ministr financí pomoci a přispěchal s vlastním návrhem.

"Tady někdo strašně dlouho mluví o střetu zájmů, hlavně co se týká mé osoby, ale já neznám nikde na světě, že zaměstnanec si schvaluje sám plat," pravil Babiš před úterním jednáním sněmovny, kde by se měli poslanci po týdnech dohadů konečně dostat k nejobávanějšímu rozhodnutí této politické sezony a rozhodnout, kolik tedy budou od Nového roku brát. "Možná bychom se mohli do budoucnosti zamyslet nad tím, že možná by ministři neměli být poslanci, možná by platy poslanců měli schvalovat ministři nebo vláda a možná by je měli schvalovat na základě kritérií, že budou rychle schvalovat zákony." No. I když zemi právě teď nepochybně trápí poněkud jiné problémy, jako třeba prosincové počasí v prosinci, tohle si pár slov zaslouží.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se