V září v našich lesích zuří, ba právě vrcholí houbařská sezona. Nevím, kdo a jak to spočítal, ale tvrdívá se, že v konzumu volně sbíraných hub představujeme absolutní světovou špičku. Nejspíš to bude pravda, či to od ní alespoň nebude daleko.

Houby jsou také to jediné, co nepodléhá vlastnickému právu, ale náleží tomu, kdo je prvně zahlédne a první se jich zmocní. Uvidíme-li v cizím lese zajíčka či pěkný smrk a zachováme se podobně, obvinění z lesního pychu se nezadržitelně přiblíží, nalezneme-li někde třeba cizí osobní vůz, klapnou pouta zřejmě velmi brzy. Učiníme-li tak se hříbkem, vše je v pořádku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se