Na místě někdejších dvou věží už znovu stojí Světové obchodní centrum a přinejmenším pro Newyorčany se tato blyštivá jehla, přezdívaná věž svobody a vysoká 1776 stop v připomínce letopočtu vyhlášení americké nezávislosti, už stala přirozenou součástí nové podoby Manhattanu.
A například z Brooklynu je to pohled úchvatný, mezi obrysy manhattanských mrakodrapů na jeho "skyline" už není mezera, která tam zbyla po 11. září 2001, kdy se do sutin zřítily budovy "dvojčat".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








