Má-li pravdu sociolog Zygmunt Bauman a my opravdu žijeme v "tekuté době", kde se rozplývají hranice a dříve oddělené se vzájemně prostupuje, pak se nelze divit, že si Severoatlantická aliance neví rady.

Nejen s konfliktem na hranicích Ukrajiny a Ruska či s boji v Afghánistánu, ale vlastně ani sama se sebou. Moc je dnes příliš jemně strukturovaná a místně se roztéká, procházejíc složitými a nepřehlednými pletivy, tak jako se děje nyní v místech, která jsou sice oficiálně ukrajinská, ale mnohem více se podobají jakémusi ukrajinskému Rusku či ruské Ukrajině.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se