Nápad se znovuzavedením značky Made in Czechoslovakia po více jak dvaceti letech samostatnosti Česka je absurdní a krátkozraký. Dokládá bezradnost a celkový neúspěch Česka s budováním stálé a neměnné značky ve světě. Přitom je to jednoduché. Ta značka by měla znít "Czechia".

Jméno Czechoslovakia většině Čechů ještě dnes připadá tak samozřejmé, až se zapomíná, že po vzniku Československa proti němu existoval značný odpor a cizincům bylo podle Karla Čapka k smíchu. To, že svět si dodnes jméno Czechoslovakia pamatuje, byl výsledek cílevědomé snahy nového státu jméno prosadit jak doma, tak v zahraničí. Právě v tomto ohledu totálně selhala novodobá česká státní reprezentace ve srovnání s tou prvorepublikovou, ale i ve srovnání se všemi novými státy střední a východní Evropy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.