Hloubka dnešní ukrajinské krize je dána prvoplánovými reakcemi na obou stranách. Snaha USA a EU o začlenění Ukrajiny do EU a případně NATO se nenaplnila. Po mnoho let jsme přitom v Evropě a v USA nechtěli vidět, kolik je Rusko připraveno udělat pro neutrální Ukrajinu. Navíc přes veškeré sympatie k prozápadním ukrajinským politikům nezanedbatelná část Ukrajinců tíhne k Rusku a země není politicky stabilní.

Stejně absurdně však situaci vyhrotilo Rusko jak anexí Krymu, tak jen povrchně skrývanou přímou podporou separatistů. Sestřelení malajsijského civilního letounu je nejen lidskou tragédií, ale došlo k němu pod ruským dohledem.

Zásadní však je, že dnes je Vladimir Putin v Rusku populárnější než kdy dříve, a to tak, že většina Rusů je i připravena utáhnout si pomyslné opasky. V takové situaci ekonomické sankce USA a EU nelze označit za projev zahraniční politiky, nýbrž spíše za projev bezradnosti. Sankce poskytnou ještě více argumentů pro propagandu a mohou ospravedlnit represe proti případným pochybovačům.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.