Většina společnosti se nejspíš prvosignálně shodne, že hazard je čisté zlo, zdrojnice lidského neštěstí. Jenže tak jednoznačné to není. Je více druhů hazardu, vedou k němu různé motivace, ne vždy je pouze destruktivní. A podle toho by se s ním mělo nakládat: regulovat, ale s rozmyslem, tak, aby nákladná regulace nenadělala stejně škody jako syrový, neregulovaný stav.

Proč to zdůrazňovat? Protože nyní v Česku sledujeme něco jako protihazardní revoluci a ta je, stejně jako všechny revoluce, nesena spíše emocí než chladnou kalkulací výnosů a ztrát. Naladění se nemůžeme divit – období, kdy herny devastovaly celé komunity a ministerstvo financí, které mělo na regulaci dohlížet, se chovalo spíš jako detašované pracoviště hazardní lobby, bylo příliš dlouhé. Přesto je lépe zachovat chladnou hlavu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se