Ministr Jiří Dienstbier spolu s ministerstvem vnitra navrhuje zavedení kvót pro počet žen na kandidátkách politických stran. V části intelektuálně levicové Evropy, která si libuje v sociálním inženýrství, jde o akceptovanou věc, u nás to ale právem budí spíše negativní reakce. S argumenty odpůrců souhlasím. Jde o pozitivní diskriminaci, která se obrátí proti ženám samotným. Politický "trh" už tuto věc řeší, strany dobrovolně nasazují ženy na své kandidátky. Je to neliberální a pro ženy ponižující opatření.

Co by mělo hovořit ve prospěch kvót? První argument je kvantitativní, statistický. Voličů je padesát procent žen, politiků nikoli. Témata bližší ženám ve volených orgánech prosazuje menšina, která početně nereprezentuje svou "zájmovou skupinu". Malou podporu má proto třeba řešení problematiky slaďování rodinného a pracovního života. Prorodičovská opatření jako sdílená pracovní místa, částečné úvazky, firemní školky, práce z domova, to jsou všechno věci, které jsou stále spíše exkluzivitou některých osvícených zaměstnavatelů než samozřejmostí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.