V amerických médiích šlo včera nalézt dva typy redakčních komentářů. V prvním případě šlo o hodnocení vnitropolitické události, středečního rozhodnutí Sněmovny reprezentantů, která chce Baracka Obamu v souvislosti s reformou zdravotnictví zažalovat za překročení jeho ústavních pravomocí. Druhé komentáře se týkaly zahraničního tématu, a sice pravděpodobné reakce Kremlu na nové sankce.

V prvním případě se vyznění komentářů zásadně lišilo podle ideové a politické afiliace jejich autorů. To, co je pro příznivce republikánů (kteří Obamu zažalovali) legitimní požadavek na prověření ústavnosti prezidentových kroků, je pro sympatizanty demokratů (kteří brání svého prezidenta) laciné politické divadlo.

Právě ve srovnání s tímto ostře subjektivním pohledem amerických komentátorů na domácí politiku ale pak jen vynikne, že v názoru na Vladimira Putina mezi nimi panuje shoda. "Je mnohem pravděpodobnější, že pan Putin situaci eskaluje, než že by ustoupil," vyjádřil komentář listu Washington Post předpoklad, že ruský prezident odpoví radikálními slovy a činy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se