Recyklace odpadků je jedna věc, která se u nás začala dařit. Stát třináct let pracoval na tom, aby vytříděného odpadu přibývalo. A dařilo se to.
Počátkem minulé dekády recyklace během pouhých čtyř let vyletěla na trojnásobek. Barevné kontejnery se staly samozřejmostí. Plasty, papír a sklo separují babičky, rodiče i vnoučata. Proto nejdou na rozum návrhy, abychom s tímhle úspěchem skoncovali.
Máme před sebou ještě pár let práce. Pořád kulháme daleko za sousedy. Německo recykluje dvě třetiny procent odpadků, ale Česko teď stagnuje na 30 procentech. Proto na skládkách nebo ve spalovnách skončí kvalitní, recyklovatelné materiály za miliardy korun a my zbytečně importujeme suroviny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












