Nářek Miroslava Kalouska a Petra Fialy, že služební zákon zabetonuje Babišovy a Sobotkovy lidi na ministerstvech a úřadech, není neopodstatněný, leč zní poněkud pokrytecky. Pokud by se služební zákon přijímal za vlády pravice, byl by výsledek stejný, jen v obráceném gardu. Cynicky řečeno: je jen chybou ODS a TOP 09, že za tři roky, které strávily společně u moci, služební zákon z ideologických důvodů odmítaly a samy se tak obraly o možnost táhnout bílými.

Neznamená to ale, že kritici současné podoby návrhu zákona nemají pravdu. Původní záměr odpolitizovat státní správu a zajistit profesionální, efektivní a neúplatné úřednictvo je postupně drcen na prach v mlýnku ďábelských detailů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se