Plány na centralizaci nákupů pro veřejný sektor vypadají na první pohled jako rozumné využití znalostí ze soukromé sféry a překlopení fungujícího systému k využití státními úřady. Největším zastáncem takové supercentralizace je bezpochyby ministr financí Andrej Babiš. Ten prosazuje pro každou komoditu či službu toho „nejlepšího“ dodavatele, který bude konkrétní věc zajišťovat jednotně pro všechny veřejné subjekty zapojené do této akce.

Ve výsledku to bude znamenat, že stát bude zajišťovat skupina „superpodnikatelů“, kteří budou mít díky super zakázkám super výhodné ceny (všimněte si, že nikde není zmiňována kvalita). Když jsem o tom diskutoval s význačnými facility manažery v zahraničí, ubezpečovali mě, že touto cestou se prostě jít nedá. Tím se pouze soustředí obrovská moc do rukou několika dodavatelů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.