Dovolená není svatba, kdy se ke svazku zavazujete (teoreticky) na zbytek života, ale zase to není každodenní kusovka, o které byste vůbec nepřemýšleli. Do výběru destinace běžný člověk započítává i to, jak příjemně a pohodlně se bude v daném místě cítit. A jde o důležité měřítko, kdo by si chtěl kazit zasloužené volno tím, že si s okolním prostředím tak nějak celkově nesedne?

Za aktuálním poklesem ruských návštěvníků přijíždějících do Česka může být celá řada příčin. Oslabený rubl nebo to, že Rusové začínají mít hlouběji do kapsy. Ruská ekonomika stagnuje, reálná mzda letos poprvé po pěti letech klesla. Už to je dobrý důvod, abyste zahraniční dovolenou vyměnili za posezení na dače.

Další důvod nicméně můžeme najít v květnovém průzkumu ruského veřejného mínění institutu Pew Research Global Attitudes Project. V Rusku rekordně posílil negativní pohled na USA a Evropskou unii. Tři čtvrtiny Rusů vidí záporně Ameriku, nejvíce za posledních 12 let. Přes 60 procent Rusů hledí s podezřením k EU, dvakrát více než v roce 2011.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se