Premiér dostane pokutu 10 tisíc korun za to, že jmenoval Andreje Babiše ministrem bez lustračního osvědčení. V téhle zprávě se dozvídáme o českém právu a spravedlnosti víc, než jsme chtěli vědět.

Sobotka dostal pokutu od obvodní radnice pro Prahu 1, jako by založil nepovolenou skládku nebo špatně zaparkoval. V přeneseném smyslu je to docela výstižné, Babišovo ANO veřejný prostor kontaminuje a politické parkování vedle majitele Agrofertu je Sobotkova bota. Jenže tak úplně legrace to není. Člověk nemusí být právní expert, aby cítil, že tady nejde o vítězství spravedlnosti, ale o její pitvorný škleb – výraz, který na nejrůznějších úrovních v nejrůznějších případech sledujeme v Česku nepříjemně často.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se