Oblíbený bonmot ministra financí Andreje Babiše, který v poslední době používá prakticky vždy, když je hnán do úzkých, zní asi takto: "My toto nechceme, dělali bychom to jinak, ale my jsme v koaliční vládě a musíme taky nechat něco těm, kteří jsou v ní s námi." Podle Babiše by to v Česku mělo být úplně jinak - tak jako v Americe, kde prý rozhoduje jedna strana a pak zase po volbách jiná.
Špatné čtení Ameriky
Slova Andreje Babiše dosvědčují, jak obtížně, bolestivě, pomalu probíhá přerod podnikatele v politicky přemýšlejícího člověka, který se musí orientovat nejen v tom, kolik co stojí, co je výhodné a co ne, ale také v tom, jak fungují instituce a procesy v širším politickém prostředí. Andrej Babiš ostatně naprosto špatně čte i tu vzorovou Ameriku (kolega Anýž snad promine chvilkový pobyt v jeho rajonu).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












