Relativně prudký propad studentů u maturit z matematiky (skoro čtvrtina lidí, kteří si matematiku zvolili jako maturitní předmět, zkoušku neudělala) je i podle ministra školství Marcela Chládka "varující", ne-li rovnou "katastrofální" a je "rozhodně třeba" s tím něco dělat. Jenže co?

Zbavíme-li se nutkání korigovat politickou banalitu banalitou komentátorskou a celou věc zesměšnit jako další ukázku dobrých PR, ale horších praktických dovedností pana ministra, zbývá zpočátku vlastně jediná možná odpověď: vytvořit prostředí, v němž se žáci a studenti zbaví (dvojího) strachu z matematiky. A v němž se zároveň z matematiky nebude dělat centrum vzdělávacího snažení, bez něhož se svět neotočí a česká společnost už nebude konkurenceschopná či zůstane jinak, zejména ekonomicky postižená.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se