Relativně prudký propad studentů u maturit z matematiky (skoro čtvrtina lidí, kteří si matematiku zvolili jako maturitní předmět, zkoušku neudělala) je i podle ministra školství Marcela Chládka "varující", ne-li rovnou "katastrofální" a je "rozhodně třeba" s tím něco dělat. Jenže co?
Zbavíme-li se nutkání korigovat politickou banalitu banalitou komentátorskou a celou věc zesměšnit jako další ukázku dobrých PR, ale horších praktických dovedností pana ministra, zbývá zpočátku vlastně jediná možná odpověď: vytvořit prostředí, v němž se žáci a studenti zbaví (dvojího) strachu z matematiky. A v němž se zároveň z matematiky nebude dělat centrum vzdělávacího snažení, bez něhož se svět neotočí a česká společnost už nebude konkurenceschopná či zůstane jinak, zejména ekonomicky postižená.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







