Kdo v devadesátých letech říkal, že Rusko a Německo by se za určitých okolností mohly vrátit k tradičnímu pokusu rozdělit si středoevropský prostor, platil za výstředního kazatele. A smíchu se často dostávalo těm, kdo před pár lety argumentovali, že americký radar na českém území by byla dobrá bezpečnostní pojistka proti případnému novému rusko-německému paktu: i kdyby se totiž rozpadlo NATO a Evropská unie, tak hrozit útokem na Českou republiku by znamenalo hrozit útokem na americkou vojenskou základnu, tedy na Spojené státy - a to by si každý dvakrát rozmyslel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se