Ministr zahraničí Zaorálek nejel do Číny otevírat otázku nezávislosti vs. autonomie Tibetu (viz komplet český tisk mimo Haló Noviny), ani aby zaujal místní média (Olga Lomová, Zaorálek čínská média nezajímal). Důvod cesty je prostý, nashromáždila se agenda a nikdo jiný tuto rutinu není pověřen zastávat.
Politické vztahy ČR s ČLR byly do minulého roku nejhorší v Evropě, nikdo v Pekingu nikoho neodprošoval. Reakce českých médií je zcela nevěcná, emotivní a ve velké míře naprosto nekvalifikovaná. Sám jsem absolvoval 29. dubna dva rozhovory, napřed s MfD a pak s ČRo. V obou případech jsem byl udiven nelogickou tematizací Tibetu a zájmem o vágní obsah dokumentu společného prohlášení. Nezažil jsem, že by česká média jevila o takové formality ve vztahu s ČLR zájem. Snad jen v případě textu nové Dohody o podpoře a ochraně investic (2005) s ČLR, kterou tehdy opoziční ODS napřed v médiích rozcupovala a posléze ji v parlamentu bez diskuse podpořila.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.
Beru na vědomí, že budu dostávat obchodní sdělení, týkající se objednaných či obdobných produktů a služeb společnosti Economia, a.s. Odmítnout zasílání
Můžete si prohlédnout kompletní nabídku,
která obsahuje předplatné i na delší období a tištěné vydání.
Pokud potřebujete poradit, napište nám, nebo zavolejte na +420 233 071 111
Pokud potřebujete poradit, napište nám, nebo zavolejte na +420 233 071 111