1. Žárovky

Světlo je od biblických dob symbolem pokroku a prosperity. My máme díky tomu, že jsme zachovali klasické žárovky, světla víc než země unie, a proto máme před nimi náskok. Klasická žárovka se rychleji rozsvítí, tudíž máme za dlouhých večerů víc času na provozování ekonomických aktivit. Například si můžeme začít dříve číst knihy Ludwiga von Misese či rychleji najdeme lahev tuzemského rumu, kterému stále říkáme rum, protože je to rum. (Kdybychom byli v unii, tak bychom mu tak říkat nemohli, což by nám vadilo.) Klasické žárovky sice omezují nejen v EU, ale třeba i v Austrálii, Kanadě, Brazílii, a dokonce i ve Švýcarsku, ale to znamená pouze to, že se Švýcaři mají od nás, co do světelné suverenity, hodně co učit.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.