Polský (nyní už dokonce polsko-francouzský) návrh by samozřejmě šlo smést ze stolu odkazem na to, že se snaží především najít způsoby, jak pomoci vyřešit problémy, které polskou energetiku v následujících letech čekají (ať už je to nedostatečná infrastruktura na skladování a přepravu plynu, velká závislost na uhlí i potřeba začít pracovat s možnými zásobami břidlicového plynu). Jenže tahle argumentace by byla nefér, protože polský návrh ukazuje na jednu mnohem podstatnější věc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se