To, že v čerpání náhrad na provozování poslaneckých kanceláří jsou nejvynalézavější komunisté, nikoho nepřekvapí. Bojovníci proti systému liberální demokracie volného trhu jsou známí tím, že systému rozumějí, tak na něm také umějí skvěle parazitovat.

Ale abychom nebyli stereotypně antikomunističtí. Pravdou je, že komunisté dělají jen to, co je dovoleno a co také dělali ostatní, takže jim nelze nic moc vyčítat, protože ODS a ČSSD jako "nejstarší" novodobé politické strany tu mají také své hříchy. A je-li liberálně-demokratický systém politických stran takto otevřen zneužívání veřejných peněz, není proč ho nevyužít.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se