Sklad Amazonu v Brně definitivně nebude. Prováhaná šance, nezodpovědnost, zní od premiéra i jihomoravského hejtmana. Vzhledem k tomu, že jde pravděpodobně o jediné téma, na kterém se Bohuslav Sobotka a Michal Hašek shodnou, dá se předpokládat, že by jejich kritika brněnské radnice mohla mít racionální jádro. A také má. Jenže není jediné.

Je pravda, že investice jsou obecně potřeba, nezaměstnanost v Česku je vyšší než kdykoli předtím. Zahodit 1500 pracovních míst, které Amazon nabízel, se jeví jako sociální hazard. Jenže lidé z okolí zamýšleného megaskladu, kam mají dnem i nocí mířit karavany kamionů, to vidí jinak: stavba ohrožuje jejich životní prostředí, spatřují v ní konfiskaci domova v té podobě, jakou mají rádi. Je to konflikt dvou stejně legitimních zájmů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se