O Alexandru Vondrovi se toho tady v minulosti napsalo dost. Většinou nic moc lichotivého, zatím naposledy třeba o jeho - nakonec neúspěšné - senátní kampani roku 2012 "Děda se taky nebál", která vypadala jako úspěšný sebevražedný útok. Krátce potom, na konci roku 2012, ale Vondra odstoupil z pozice ministra obrany a dnes je z něj řadový člen ODS Litoměřice. Máme, co jsme chtěli, protože jsme ho k tomu kolektivně vyzývali od chvíle, kdy na začátku roku 2011 vypukla aféra ProMoPro. (Mimochodem dodnes u soudu nedořešená.)

A i když si za to všechno může Vondra ze všeho nejvíc sám, přiznávám, že mi ve formě zhruba z let 2005-2008 v české politice docela chybí. To sice nemusí znamenat, že bych ho nutně někam volil, ale kdyby to někdo chtěl udělat za mě, vlastně by to bylo docela fajn.

Vondra se - nepočítáme-li jeho rozhovor pro HN na začátku roku - objevil na veřejnosti po delší době minulý týden při speciálu ČT24 k patnáctému výročí vstupu do NATO. Trvalo to asi jen patnáct dvacet minut, ale byl to starý dobrý Vondra, na němž prostě bylo vidět, že si něco konzistentně myslí, že pro to vždycky něco dělal a ještě o tom dneska docela zábavně vypráví. Někdo takový by se tady dneska v poněkud dramatické době docela hodil, i když Lubomír Zaorálek během ukrajinské krize zatím vypadá, že chodí k Vondrovi na konzultace.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.