Jsem eurooptimista, přesto souhlasím, že nyní nemá smysl zběsile se hnát do eurozóny. Zóna eura si nejdříve musí vyřešit své vnitřní problémy s jižním křídlem. Stále se domnívám, že řecké dluhové břemeno, které podle odhadu EK loni dosáhlo astronomických 176 % HDP (trojnásobek maastrichtského kritéria), je nesplatitelné a Řecku budou dluhy nejspíše odpouštět i veřejní věřitelé v čele s členskými zeměmi, ECB a MMF. Myslím, že nemá smysl, aby řeckou fakturu v řádu desítek miliard korun hradilo i Česko.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se