Znovu jsem si přečetl svůj text na toto téma z května 2011 a musím jen znovu říci, že žádné vládě by se neměla svěřována moc opravovat statistické agregáty, jako např. příjmy bohatých nebo příjmy chudých. Musí železně platit, že když vláda dělá to, co dělat má, tj. vynucuje pravidla soukromého a trestního práva, pak je třeba přijmout výsledné rozdělení příjmů jako statistický fakt.
Pokud nás přesto výsledná statistická fakta znepokojují, což se opravdu může stát, je třeba se ptát, jestli byla ona pravidla soukromého a trestního práva opravdu důsledně vynucována a jestli donucovací aparát vlády funguje tak, jak by fungovat měl. Nejspíše se ukáže, jako v případě české praxe, že vláda tuto svou základní funkci náležitě nezvládá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



