Miloši Zemanovi se po dlouhé době podařilo udělat něco, co je v jeho kompetenci, a jmenoval vládu. Nejspíš si během tohoto procesu našel i nového koníčka, spočívajícího v korektuře textů - byť zkomolená jména ministrů jsou bezpochyby trapas. Jeho pokus o projev nás opět ujistil, že žijeme pořád v České republice. V Evropě státníci řeší ekonomickou krizi, nezaměstnanost, energetiku nebo ekologické problémy. V Česku je největším problémem správně napsat několik vět.

Když už se Zeman zmínil o nedostatečné "profesionalitě" Sobotkovy vlády, je určitě škoda, že se zapomněl věnovat odcházející vládě svých přátel pod vedením Rusnoka. Výkon této vlády byl natolik tragický a diletantský, že z takto nízko nastavené laťky může Sobotkův kabinet těžit ještě hodně dlouho. Kdyby to snad nestačilo, stačí si vzpomenout na Nečasovu vládu, která ve svém finále připomínala chráněnou dílnu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se